Lezing over Augustinus’ kijk op de martelaren Perpetua en Felicitas (Marleen Verschoren)
Nederlands Add commentsOp dinsdag 16 februari 2010 zal Marleen Verschoren een voordracht geven, getiteld: Eeuwige gelukzaligheid: de martelaren Perpetua en Felicitas in de visie van Augustinus. Een korte beschrijving hiervan:
“In de zomer van 2007 doken er enkele nieuwe preken van Augustinus op. Eén daarvan is preek 282 over het martelaarschap van Perpetua en Felicitas († 203). In deze lezing bekijken we naast het martelaarsdocument zelf, drie preken (280-282) die de kerkvader hield ter ere van deze vrouwelijke martelaren. We bestuderen eveneens Augustinus’ dispuut met Vincentius Victor voor zover zich dat ontwikkelde rond Perpetua’s visioenen over haar overleden broertje.”
De lezing wordt georganiseerd door het NKV (Nederlands Klassiek Verbond), Afdeling Vlaams-Brabant, en zal doorgaan in MSI 00.28, Erasmusplein, 3000 Leuven om 20u00. De toegang is gratis, ook voor niet-leden.






Recent Comments